Pátek, 24 března, 2023
DomůRady a TipyStřecha, která vydrží

Střecha, která vydrží

Kvalitní střecha je základ. Pokud se rozhodujete pro novou střechu, určitě na ni nešetřete. Střecha by měla být kvalitní, tím si zaručíte minimum starostí na x let až x desítek let a měla by být přizpůsobena klimatickým podmínkám oblasti, ve které dům či stavba, stojí.

V České republice rozlišujeme celkem osm podnebných pásem. V této souvislosti vybírejte pevnost krytiny. Je rozdíl, zda dům stojí v nadmořské výšce 200 m n.m. anebo v horské oblasti, kde je pravděpodobnost výskytu srážek nebo množství sněhu v zimním období, mnohem větší. Náklady na středu v nížinách oproti střeše v horských oblastech jsou až dvojnásobné. Aspektů, které musíte zohlednit při výběru střešní krytiny je několik.

5 kritérií výběru střechy:

  • Sklon střechy (Nejdůležitější parametr)
  • Povrch střechy
  • Hmotnost střechy
  • Barva, styl, design střechy

Nejžádanější střešní krytiny

V posledních letech je v oblibě plechová střecha, pro svou kvalitu za rozumnou cenu. Výběr typů, barevných variant a druhů plechových pokryvů je spousty. Můžete si vybrat krytinu se zárukou na 5, 10, 20 nebo i 50 let. Vše je o preferenci a vkusu objednatele. At už budete vybírat jakoukoli střechu, vždy myslete především na praktičnost oproti vzhledu.

Střešní oplechování

V neposlední řadě, po výběru střechy je důležité myslet na správné střešní oplechování. Důležitým pojmem je tabulový plech. Jedná se klempířský prvek, kterým oplechujete střechu nebo atiku. Nabízí se v aluzinku, lesku, matu, PUR nebo v imitaci dřeva. Výběr opět záleží na preferencích a určitě na domluvě s klempířem. A v neposlední řadě na barevné kombinaci se střechou a fasádou, abyste sladili barvu okapů a okapnic, lemování komína, aj. Vždy doporučujeme prokonzultovat s odborníkem vhodnost a složení.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články