Středa, 29 března, 2023
DomůInvesticeChce se soustředit na metaverzum. Facebook plánuje změnu názvu

Chce se soustředit na metaverzum. Facebook plánuje změnu názvu

Zuckerberg plánuje o novém jménu mluvit 28. října.

Americká společnost Facebook Inc. plánuje příští týden oznámit, že změní svůj název.

V úterý večer o tom informoval americký portál The Verge s odvoláním na osobu obeznámenou s tímto plánem.

Virtuální realita
Jak píše agentura Reuters, změna názvu má podle The Verge symbolizovat, že společnost se chce soustředit zejména na budování metaverza.

Jedná se o verzi internetu pro virtuální realitu, kterou tento americký technologický gigant vidí jako budoucnost.

Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg plánuje o novém jménu mluvit 28. října na letošní konferenci Facebook Connect, nový název však firma může odhalit i dříve, dodává The Verge.

Samotná sociální síť si své jméno s největší pravděpodobností ponechá a bude i nadále jedním z produktů, které Zuckerbergova společnost nabízí, analyzuje Reuters.

Zpráva přichází poté, co technologický gigant v pondělí oznámil plány na najetí 10 tisíc lidí v Evropské unii (EU) s cílem vybudovat zmíněné metaverzum.

Kritika po interních dokumentech
Facebook v současnosti čelí rostoucím výzvám k přísnější regulaci s cílem omezit její vliv.

Společnost navíc minulý měsíc čelila kritice poté, co bývalá zaměstnankyně Frances Haugenová zveřejnila interní studie, podle nichž Facebook ví, že jeho sociální síť může být škodlivá pro duševní zdraví mladých lidí.

Podle dokumentů Facebook zná negativa svého algoritmu, ale nejenže s tím nic nedělá, ale ve jménu vyšších zisků to ještě podporuje.

Podle Haugenové, která vypovídala před americkým Kongresem, se to netýká pouze samotného Facebooku, ale i dalších produktů společnosti jako je Instagram či WhatsApp.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články