Pátek, 24 března, 2023
DomůInvesticeDodávky přes plynovod Nord Stream 1 se v noci zastavily

Dodávky přes plynovod Nord Stream 1 se v noci zastavily

Mezi třetí a čtvrtou hodinou už přes plynovod neproudily žádné významnější objemy.

V noci na středu se zastavily dodávky přes plynovod Nord Stream 1, jak plánoval ruský koncern Gazprom. Informuje o tom agentura DPA.

Podle webové stránky konsorcia Nord Stream AG, které provozuje plynovod, mezi třetí a čtvrtou hodinou již přes plynovod neproudily žádné významnější objemy. Už během předchozí hodiny se dodávky snížily.

Gazprom před necelými dvěma týdny ohlásil, že od středy do pátku (2. 9.) pro opravu turbíny zcela odstaví klíčový plynovod Nord Stream 1. Dodávky by se měly opět obnovit v sobotu (3. 9.) ráno.

Německo předpokládá, že dodávky přes plynovod, který je i tak již několik týdnů využíván jen na 20 procent maximální kapacity, se ve stanoveném termínu neobnoví. Šéf německého úřadu pro regulaci síťových odvětví Bundesnetzagentur Klaus Müller zpochybnil důvody údržby, podobně se vyjádřili i představitelé německé vlády.

Už v červenci byly dodávky přes plynovod Nord Stream 1 zastaveny na deset dní. Tehdy však šlo o každoroční pravidelnou údržbu, kterou konsorcium Nord Stream AG s předstihem avizovalo.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články