Pátek, 24 března, 2023
DomůInvesticeElon Musk chce opět ukončit dohodu o akvizici Twitteru

Elon Musk chce opět ukončit dohodu o akvizici Twitteru

Miliardář už podal novou žádost o ukončení dohody.

Americký miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk podal novou žádost o ukončení dohody o akvizici sociální sítě Twitter. Odvolal se přitom na odhalení bývalého bezpečnostního šéfa platformy o velkých bezpečnostních mezerách a zavádějících údajích o účtech. Ukázal to dokument zveřejněný v úterý. TASR o tom informuje na základě zprávy AFP.

Spamové účty
Muskov právní tým napsal v dopise hlavnímu právnímu zástupci Twitteru, že nedávná odhalení informátora Peitera Zatka poskytla „další a odlišné základy pro ukončení dohody o akvizici“.

Zakladatel Tesly se opakovaně snažil odstoupit od dohody v hodnotě 44 miliard USD (44,06 miliardy eur) a formálně vyzval Zatka, aby sdílel informace o spamových účtech a nedostatcích při ochraně údajů na Twitteru.

Peiter Zatko, známý jako hacker „Mudge“, minulý týden uvedl, že Twitter upřednostnil růst počtu uživatelů před redukcí spamu a nepravdivě tvrdil, že má solidní bezpečnostní plán.

Neshody
Pokud je toto jeho tvrzení pravdivé, pak Twitter porušil některá ustanovení smlouvy o fúzi, tvrdí Musk a jeho právní tým v dopise ze dne 29. srpna.

Twitter zase ve svém podání pro regulační úřady uvedl, že nové oznámení o ukončení dohody je podle smluvních podmínek neplatné a nesprávné.

Musk se rozhodl ukončit dohodu v červenci s tím, že společnost zaváděla jeho i regulační orgány o skutečném počtu spamových účtů nebo účtů robotů na platformě.

Nejnovější zvrat událostí nastává v době, kdy obě strany směřují k procesu u soudu Delaware Court, který má začít 17. října, přičemž Twitter žádá, aby soud nařídil Muskovi dokončit akvizici.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články