Pátek, 24 března, 2023
DomůPodnikáníFacebook chce vybudovat metaverzum, v Unii plánuje vytvořit 10 tisíc pracovních míst

Facebook chce vybudovat metaverzum, v Unii plánuje vytvořit 10 tisíc pracovních míst

Metaverzum je verze internetu pro virtuální realitu.

Sociální síť Facebook v pondělí oznámila plány na najetí 10 tisíc lidí v Evropské unii s cílem vybudovat metaverzum. Jedná se o verzi internetu pro virtuální realitu, kterou tento americký technologický gigant vidí jako budoucnost.

Přístup k novým příležitostem
Zakladatel a generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg je podle AFP předním zastáncem myšlenky vytvoření metavesmíru, který by „stíral hranice mezi fyzickým a digitálním světem“.

„Metaverzum má potenciál pomoci odemknout přístup k novým kreativním, sociálním a ekonomickým příležitostem. A Evropané ho budou formovat od jeho začátku,“ uvedla společnost Facebook v příspěvku na svém oficiálním blogu.

„Oznamujeme plán na vytvoření 10 tisíc nových vysoce kvalifikovaných pracovních míst v rámci Evropské unie během příštích pěti let,“ uvedla společnost, která zároveň přiblížila, proč se rozhodla dát přednost evropským inženýrům.

„Evropská unie má řadu výhod, které z ní dělají skvělé místo pro investice od technologických společností. (Unie) má velký spotřebitelský trh, prvotřídní univerzity a především talenty nejvyšší kvality,“ tvrdí Facebook.

Facebook čelí kritice
AFP připomněla, že sdělení o vytvoření pracovních míst přišlo v době, kdy největší sociální síť čelí rostoucím výzvám k přísnější regulaci s cílem omezit její vliv.

Společnost navíc minulý měsíc čelila kritice poté, co bývalá zaměstnankyně Frances Haugenová zveřejnila interní studie, podle nichž Facebook ví, že jeho sociální síť může být škodlivá pro duševní zdraví mladých lidí. Podle dokumentů Facebook zná negativa svého algoritmu, ale nejenže s tím nic nedělá, ale ve jménu vyšších zisků to ještě podporuje.

Podle Haugenové, která vypovídala před americkým Kongresem, se to netýká pouze samotného Facebooku, ale i dalších produktů společnosti jako je Instagram či WhatsApp.

Další články autora
- Reklama -PR článek

Nejnovější články